Sončen vikend z obilico tekmami pred nami

Pretekli vikend so naši fantje ponovno osvajali pomembne točke. Člani so ponovno remizirali z 1:1, mladinci doma izgubili, kadeti zmagali, prvič v sezoni so zmagali tudi starejši dečki, mlajši dečki remizirali, cicibani Beri dalje »

Category Archives: Aktualne novice

mladinci
Pretekli vikend so naši fantje ponovno osvajali pomembne točke. Člani so ponovno remizirali z 1:1, mladinci doma izgubili, kadeti zmagali, prvič v sezoni so zmagali tudi starejši dečki, mlajši dečki remizirali, cicibani nas pa tako ali tako vedno znova razvajajo.

Kje boste pa vi navijali za naše fante ta vikend? Tekme bodo:

Člani
nedelja, 1.10. ob 16h na Dobrovi
Dolomiti Dobrova : Roltek Dob

Mladinci, U-19
nedelja, 1.10. ob 15.30 v Črnomlju, Stadion Vražji kamen Črnomelj – umetna trava

slabo vreme
Tudi v deževnemu vikendu bodo naši nogometaši odigrali lepo število tekem, prosti so mladinci in kadeti.

2015-10-24 11.02.51
Pretekli vikend bo šel za Dolomite hitro v pozabo, naši nogometaši niso popravili deževnega razpoloženja.
Člani so v soboto gostili Moravče, si pripravili kup zrelih priložnosti za dosego zadetka vendar žoga ni in ni hotela v nasprotnikovo mrežo. Gostje so to znali izkoristiti in dvakrat zadeli, svojo mrežo ohranili nedotaknjeno in domov odnesli tri točke.
Iz gostovanja ob Hrvaški meji pri Kolpi so se sklonjenih glav vračali tudi naši mladinci in kadeti. Mladinci so sicer povedli na začetku tekme, tekmo imeli večino časa pod nadzorom, ob koncu tekme pa prejeli dva zadetka in tekmo žal izgubili z 2:1.
Slabše so se izkazali kadeti, domačini so jih premagali z 3:0.
Še bolj nerazpoloženi za igro so bili starejši dečki. Na domačemu terenu v Dragomerju so gostili vrstnike iz Slovana, ki so naše fante porazili z visokih 5:0.
Nas pa v dobro voljo še naprej spravljajo mlajše selekcije, ki iz tekme v tekmo kažejo napredek in dobre igre. Tokrat je selekcija U-13 premagala Vir.
Cicibani U-11 so odigrali tekmo proti favorizirani Olimpiji in se odlično odrezali, prikazali borbeno igro ter se veselili tudi zmage, podobno dobro so igrali tudi cicibani U-10.

Verjamemo, da so imeli naši fantje samo slab dan in da bo že na naslednjih tekmah bolje!!

Kako so naši igrali prejšnji vikend? Kako bo tokrat? Začenjajo tudi najmlajši

Člani in kadeti remizirali, ostali bolj zadržani. Kako bo tokrat?

Člani so v Kisovcu remizirali z domačini z 1:1. Tekma se za našo ekipo ni začela dobro, saj smo po 20.minutah ostali brez igralca, pordečel je Miha. Tik pred koncem prvega polčasa smo prejeli, domačini so povedli. Nismo se predali, se borili do konca tekme in tik pred koncem rezultat izenačili za končnih 1:1.
Mladinci so na domačemu terenu morali priznati premoč gostom iz Arne Tabora, ki so zmagali z 2:1. Gosti so povedli na začetku tekme, naši so tik pred koncem polčasa izenačili, gostje pa so žal pred koncem tekme še enkrat zadeli za končnih 2:1, zmaga je tako šla čez hrib v Arne tabor.
Boljše so se odrezali kadeti, ki so proti Arne taboru remizirali z 1:1. Gostje so povedli sredi drugega polčasa, naši fantje pa so kmalu zatem rezultat izenačili na 1:1
Starejši dečki počasi ujemajo pravo formo. V nedeljo so gostovali v Mirni in tesno izgubili z 2:1. Naši so povedli na začetku tekme in vodstvo držali do sredine drugega polčasa, ko so domačini žal izenačili in kmalu zatem še povedli za končnih 2:1. Naši fantje so od začetka drugega polčasa igrali z igralcem manj, pordečel je Mitja.
Mlajši dečki so v soboto izgubili proti Extremu iz Ribnice s 3:1. Naši fantje so povedli z 1:0, domačini pa so nato zadeli trikrat do konca tekme.

Spoštovani člani Športnega društva Dobrova,

Vabim vse člane  na občni zbor ŠD Dobrova, ki bo v ponedeljek, 16. 10. 2017 ob 19. uri v prostorih objekta ŠRC Gabrje.

• Pravil obnašanja v ŠD Dobrova.
    1. Volitve predsednika in člane upravnega odbora, nadzornega odbora in disciplinske komisije.

Razno

* občni zbor je bil prvotno najavljen za ponedeljek 25.9.2017 vendar se zaradi zasedenosti upravnega odbora prestavi na 13.11.2017

Predsednik

Marko Mikelj

Ekipe že na začetku dobro ogrete

DCIM102GOPRO
Za našimi najstarejšimi fanti je že prvi tekmovalni vikend. Naši nogometaši so že na začetku sezone ogreti, člani so remizirali proti velikanu Slovanu, tekma se je končala z remijem 1:1.
Kadeti in mladinci so tekmi odigrali v torek in v črno zavili Moravče. Gledali so imeli na tekmi kaj videti, na obeh tekmah je bila prava poplava golov, skupaj kar 16!
Kadeti so z visokih 6:1 premagali Moravče, z dvema goloma je blestel Sašo.
Še več golov pa so videli gledalci na tekmi mladincev, kjer so se na koncu veselili naši fantje. Domačini so trikrat povedli na koncu pa ostali praznih rok, tekma se je končala z rezultatom 5:4 za Dolomite!
Starejši dečki so uvodno tekmo izgubili proti Vrhniki, gostje so bili boljši s 4:0., izgubili so tudi mlajši dečki.

image-02

Počitnice se počasi bližajo h koncu, s tem pa se začenjajo nogometna prvenstva. V prihajajočemu vikendu se na nogometne zelenice v Gabrje vračajo prvenstvene tekme naših fantov.

S tekmami bodo za vikend pričeli člani, mladinci, kadeti, starejši in mlajši dečki, naše najmlajše nogometaše tekme čakajo v vikendih pred nami.

Mlajši dečki U-13,
Nedelja, 27.08.17 ob 09h, stadion Ilirija (Šiška)
Ilirija 1911 Extra-Lux : Dolomiti Dragomer

Vsem našim fantom želimo uspešen začetek nove tekmovalne sezone!!

St.Gallen premagal Borussio iz Dortmunda

cordial

Končan je najmočnejši turnir v Evropi za mlade nogometaše, kjer so kot zmagovalci slovenskega turnirja nastopali tudi naši fantje selekcije U-13.

V svoji skupini B so odigrali 5 tekem, dve tekmi so zmagali, tri pa tesno izgubili in zasedli končno tretje mesto v skupini.
Zmagali so Nemški ekipi Dingolfinga in Hallescherja, žal pa izgubili proti Red Bull Salzburgu, Hamburgu in Gießnu.
Zmagovalec naše skupine, FC Red Bull Salzburg se je v četrtini finala pomeril s kasnejšim finalistom turnirja Borussijo iz Dortmunda, kjer so izgubili z 2:3, drugourvrščena ekipa skupine, Hamburg, pa se je v osmini finala pomeril s slovitim Bayernom iz Münchna in jim morali priznati premoč po podaljšku.
S tesnima porazoma proti Hamburgu in Red Bull Salzburgu so naši fantje pokazali, da se na naših tleh igra kakovosten nogomet, da se dela pravilno in da se naši fantje lahko enakovredno kosajo z vrstniki iz najmočnejših evropskih klubov.
Kapo dol našim nogometašom!!

Zmagovalci turnirja so sicer postali nogometaši St.Gallna, ki so v finalu premagali Dortmuntsko Borussijo.

Osmina finala:
FC Bayern München – Hamburger SV 3:2 (3:2¹)
FC Red Bull Salzburg – SC Fürstenfeldbruck 2:0

Četrt finale:
FC Red Bull Salzburg – Borussia Dortmund 2:3 (2:3¹)

cicbani u8011

Naši mlajši dečki so se konec aprila kvalificirali na zaključni turnir Cordial Cup, kjer se bodo merili z evropskimi velikani (vir_ ttp://www.cordialcup.com/de/gruppenauslosung-2017-1.html).
Jutri dopoldan ob 10h pa gre zares, ko bodo odigrali prvo tekmo turnirja. Stiskajmo pesti za naše fante!

Zadnjo tekmo v tej sezoni bodo odigrali tudi člani in cicibani U-11 ter U-10.

Mlajši dečki žal ostali brez finala

V ponedeljek popoldan so mlajši dečki U-13 v Gaberju igrali polfinalno tekmo pokala MNZ Lj proti gostom iz Grosuplja. Gosti so hitro povedli z dvema goloma, prvi polčas se našim fantom ni izšel po načrtih. V drugemu polčasu so odigrali veliko boljše, si priigrali nekaj priložnosti, zadeli pa so gostje in tekmo mirno pripeljali do konca.
Čestitke mlajšim dečkom, da so prišli v pokalnemu tekmovanju skoraj do konca.

Za vikend so nas z domačima zmagama razveselili kadeti in mladinci, na domačemu igrišču so v nedeljo premagali goste iz Kolpe. Kadeti so bili od Kolpe boljši z 2:0, zadela sta Sinan in Nejc, mladinci so Kolpo premagali z 1:0, ponovno je zadel Aljaž. Kadeti in mladinci na skupni lestvici zasedajo visoko četro mesto!
Starejši dečki A so gostovali v Kočevju, na izenačeni tekmi so bili domačini žal boljši z 1:0.
Starejši dečki B pa so v Dragomerju gostili najboljšo ekipo lige Belo krajino, katero smo pomladi enkrat že premagali. Tudi tokrat so naši fantje odlično začeli tekmo, igrali zelo všečen nogomet in zasluženo povedli z 1:0. Gostje so nato v drugemu polčasu iz kota uspeli rezultat izenačiti. Na žalost našim fantom ni uspelo doseči zmagovitega zadetka, kljub temu pa so pustili zelo dober vtis.
Mlajši dečki še naprej ne poznajo poraza. Tokrat so s 4:1 premagali Moravče in bodo sezono v ligi kot kaže končali brez poraza . kapo dol.
Mlajši dečki b pa so žal izgubili proti gostom iz Bele krajine.

Do konca prvenstva mladince, kadete, starejše dečke in mlajše dečke B čaka le še zadnja prvenstvena tekma. Preostale selekcije čakata še dve, nekatere celo tri prvenstvene tekme.